DOMŮ | ČESKY |  ENG |  DEU |  KONTAKT
» Úvodní strana » Napsali o nás » Rozhovory

Rozhovor s architektem Michalem Fišerem


Vloženo: 23. duben 2012 v 08:08

 

Jste architekt, žijete a pracujete v Praze, ale jako kadaňskv rodák se do města pracovně stále vracíte. S Vítkem Brandou jste spolupracoval na návrhu Nábřeží Maxipsa Fíka. Bylo to Vaše první setkání?

Potkali jsme se už dříve, někdy v roce 2003 nebo 2004, při příležitosti tvorby strategického plánu Kadaně. Když jsem se dozvěděl, že Jiří Kulhánek byl zvolený starostou, bylo jasné, že se otevírá nová možnost rozvíjet město efektivně a smysluplně, že on má schopnost se na věci dívat koncepčně a s nadhledem. Takže jsme s kolegy popřemýšleli, jak bychom mohli městu přispět. Věděli jsme, že architekti v Kadani prakticky chybí, že sice kdosi pracuje standardním postupem na územním plánu, ale bylo zřejmé, že město si zaslouží mnohem víc. Sestavili jsme úvahu o tom, co je v Kadani z hlediska územního rozvoje dobře a špatně, pojmenovali jsme hlavní problémy a naznačili, jak by se mohly řešit.Poslali jsme to starostovi a on obratem zareagoval s výzvou ke schůzce. V podstatě jsme se přihlásili o práci a byla nám poskytnuta možnost ukázat, co umíme. Mluvili jsme o potřebě strategického plánu rozvoje města a zanedlouho nás starosta vyzval, abychom takový dokument zpracovali. A tehdy jsme oslovili Vítka Brandu, o kterém jsem věděl, že působí v Kadani a že představuje pro místní určitou autoritu v oboru. On byl snad jediný člověk, který měl přehled o rozvoji města jak z pozice místního občana, tak z pozice odborné, i když byl jako architekt samouk. Měl zkrátka město do detailu pod kůží a zároveň koncepční nadhled. Fascinoval mě jeho zájem a práce na zcela všedních a pro mnohé nezajímavých tématech úprav veřejných prostranství, městských ulic, křižovatek a jiných spíše inženýrských projektech. Brzy bylo zřejmé, že nám jde o společnou věc, takže jsme se asi nemohli nepotkat. Stalo se a od té doby už bylo jen otázkou času, kdy se naše spolupráce nějakým způsobem prohloubí.

více

Rozhovor s Jiřím Kulhánkem, starostou města Kadaně


Vloženo: 20. duben 2012 v 08:12

Pane starosto, jak dlouho jste Vítka Brandu znal?

Vítka Brandu jsem znal dlouho, nejméně patnáct let. V devadesátých letech pracoval na okresním úřadě v Chomutově na odbo­ru životního prostředí, já jsem tam přišel v roce 1993 jako přednosta okresního úřadu. On brzy nato z úřadu odcházel, začal pracovat soukromě a věnovat se právě profesi projektanta. Pak jsme se znovu setkali po několika letech při spolupráci na projektu cyklostezek zde v Kadani a okolí. Jsem nadšený cyklista a Vítek byl také nadšený cyklista, společně s dalšími kolegy jsme se rozhodli naplánovat a vybudovat infrastrukturu, která by umožila nejen rekreační využití cyklostezek a cyklotras, ale i každodenní jízdu do práce nebo do školy. Jako první jsme dokončili stezku vedoucí na západ podél řeky do Klášterce nad Ohří, zároveň jsme řešili výstavbu stezek ve městě a ozelenění silničního průtahu. Mezitím přišly další projekty.

více
Rozhovory

Aktuality

Mistrovství světa ve skoku pro něco v Kadani 2014

Vloženo: 01. duben 2014 více

Dokončena a zkolaudována  II.etapa Nábřeží

Dokončena a zkolaudována II.etapa Nábřeží

Vloženo: 20. leden 2014

V závěru loňského roku byla dokončena a zkolaudována  II.etapa Nábřeží maxipsa Fíka celek II. Vodní sporty.

více

Důležité kontakty a provozní doby

Půjčovna pramic, občertevní a veřejné WC "Zajícův převis" (pod hradem)


V provozu od 1. května do 30. září
Pondělí - pátek 14:30 - 19:00 hod.
Sobota - neděle 12:00 - 19:00 hod.
Tel.: +420 602 104 245

Veřejné WC u Splitu


V provozu od 1. května do 30. září
Sobota - neděle 9.30 - 17.30 hod.
Tel.: +420 474 33 44 83

Přívoz s pramicí "Vorvaň"


V provozu od 1. května do 30. září
Sobota - neděle 14 - 17 hod.
Tel.: +420 474 33 44 83
Všechny důležité kontakty naleznete zde.

Poslední fotogalerie

Narozeniny Maxipsa Fíka 2014


Narozeniny Maxipsa Fíka 2014 Narozeniny Maxipsa Fíka 2014 Narozeniny Maxipsa Fíka 2014 Narozeniny Maxipsa Fíka 2014

United Colors of Kadaň 2013


United Colors of Kadaň 2013 United Colors of Kadaň 2013 United Colors of Kadaň 2013 United Colors of Kadaň 2013
Provozovatel: Městský úřad Kadaň | Vedoucí projektu a tvorba stránek © 2012 - 2024 Color 3P KADAŇ