DOMŮ | ČESKY |  ENG |  DEU |  KONTAKT
» Úvodní strana » Napsali o nás

Soutěžní přehlídka děl krajinářské architektury

Soutěžní přehlídka děl krajinářské architektury


Vloženo: 20. leden 2013 v 19:32 | » Soutěže

Nábřeží Maxipsa Fíka Kadaň, celek 1 bylo vybráno do Soutěžní přehlídky děl krajinářské architektury realizovaných v zemích Visegrádské čtyřky za posledních 5 let. Výstupem přehlídky bude putovní výstava ve veřejných prostorách členských zemí doprovozená katalogem. Každou zemi bude prezentovat 10 děl.

více

Rozhovor s architektem Michalem Fišerem


Vloženo: 23. duben 2012 v 08:08 | » Rozhovory

 

Jste architekt, žijete a pracujete v Praze, ale jako kadaňskv rodák se do města pracovně stále vracíte. S Vítkem Brandou jste spolupracoval na návrhu Nábřeží Maxipsa Fíka. Bylo to Vaše první setkání?

Potkali jsme se už dříve, někdy v roce 2003 nebo 2004, při příležitosti tvorby strategického plánu Kadaně. Když jsem se dozvěděl, že Jiří Kulhánek byl zvolený starostou, bylo jasné, že se otevírá nová možnost rozvíjet město efektivně a smysluplně, že on má schopnost se na věci dívat koncepčně a s nadhledem. Takže jsme s kolegy popřemýšleli, jak bychom mohli městu přispět. Věděli jsme, že architekti v Kadani prakticky chybí, že sice kdosi pracuje standardním postupem na územním plánu, ale bylo zřejmé, že město si zaslouží mnohem víc. Sestavili jsme úvahu o tom, co je v Kadani z hlediska územního rozvoje dobře a špatně, pojmenovali jsme hlavní problémy a naznačili, jak by se mohly řešit.Poslali jsme to starostovi a on obratem zareagoval s výzvou ke schůzce. V podstatě jsme se přihlásili o práci a byla nám poskytnuta možnost ukázat, co umíme. Mluvili jsme o potřebě strategického plánu rozvoje města a zanedlouho nás starosta vyzval, abychom takový dokument zpracovali. A tehdy jsme oslovili Vítka Brandu, o kterém jsem věděl, že působí v Kadani a že představuje pro místní určitou autoritu v oboru. On byl snad jediný člověk, který měl přehled o rozvoji města jak z pozice místního občana, tak z pozice odborné, i když byl jako architekt samouk. Měl zkrátka město do detailu pod kůží a zároveň koncepční nadhled. Fascinoval mě jeho zájem a práce na zcela všedních a pro mnohé nezajímavých tématech úprav veřejných prostranství, městských ulic, křižovatek a jiných spíše inženýrských projektech. Brzy bylo zřejmé, že nám jde o společnou věc, takže jsme se asi nemohli nepotkat. Stalo se a od té doby už bylo jen otázkou času, kdy se naše spolupráce nějakým způsobem prohloubí.

více

Rozhovor s Jiřím Kulhánkem, starostou města Kadaně


Vloženo: 20. duben 2012 v 08:12 | » Rozhovory

Pane starosto, jak dlouho jste Vítka Brandu znal?

Vítka Brandu jsem znal dlouho, nejméně patnáct let. V devadesátých letech pracoval na okresním úřadě v Chomutově na odbo­ru životního prostředí, já jsem tam přišel v roce 1993 jako přednosta okresního úřadu. On brzy nato z úřadu odcházel, začal pracovat soukromě a věnovat se právě profesi projektanta. Pak jsme se znovu setkali po několika letech při spolupráci na projektu cyklostezek zde v Kadani a okolí. Jsem nadšený cyklista a Vítek byl také nadšený cyklista, společně s dalšími kolegy jsme se rozhodli naplánovat a vybudovat infrastrukturu, která by umožila nejen rekreační využití cyklostezek a cyklotras, ale i každodenní jízdu do práce nebo do školy. Jako první jsme dokončili stezku vedoucí na západ podél řeky do Klášterce nad Ohří, zároveň jsme řešili výstavbu stezek ve městě a ozelenění silničního průtahu. Mezitím přišly další projekty.

více

Maxipsu Fíkovi bude 36 let, v Kadani otevřou nábřeží s jeho jménem

Maxipsu Fíkovi bude 36 let, v Kadani otevřou nábřeží s jeho jménem


Vloženo: 21. květen 2011 v 10:07 | » Online media

Speciální šlapadla, bubínky a gong, korýtko pro pouštění lodiček nebo přívoz pohybující se díky ručkování jeho cestujících. To je jen malý výčet zajímavostí, které čekají na první návštěvníky nového Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Otevře se 11. června při populární akci Narozeniny Maxipsa Fíka.

Celý článek naleznete na idnes.cz


Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani pokračuje

Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani pokračuje


Vloženo: 08. březen 2011 v 10:02 | » Online media

Mezitím co se blíží dokončení prvního celku obnovy nábřeží Ohře v polovině tohoto roku a jeho slavnostní otevření 11.6.2011, již se v Kadani rozběhly práce na dalším úseku Nábřeží Maxipsa Fíka. Tentokrát se jedná o úsek v těsném sousedství historického jádra města a legendárního hostince Kotva, kterému se jako jednomu z mála objektů vyhnula plošná demolice v 70. letech 20. století. Obsahem tohoto Celku III je oprava stávající nábřežní zdi, doplnění její chybějící části, vybudování pěší promenády s obnovou prostoru historického náměstí a kultivace městské pobytové louky přímo pod hradbami města.

Celý článek naleznete na archiweb.cz

Kadaňští chtějí nábřeží Maxipsa Fíka


Vloženo: 30. prosinec 2004 v 10:05 | » Online media

Město Kadaň na Chomutovsku se rozhodlo nalákat turisty na psí boudu. A protože to není bouda jen tak ledajaká, mohlo by se mu to podařit. Obydlí totiž patří patrně nejznámějšímu animovanému chlupáčovi u nás, a to Maxipsu Fíkovi. A protože město není úzkoprsé, věnuje kreslenému hrdinovi večerníčků celé nábřeží.

Celý článek naleznete na novinky.cz

Aktuality

Mistrovství světa ve skoku pro něco v Kadani 2014

Vloženo: 01. duben 2014 více

Dokončena a zkolaudována  II.etapa Nábřeží

Dokončena a zkolaudována II.etapa Nábřeží

Vloženo: 20. leden 2014

V závěru loňského roku byla dokončena a zkolaudována  II.etapa Nábřeží maxipsa Fíka celek II. Vodní sporty.

více

Důležité kontakty a provozní doby

Půjčovna pramic, občertevní a veřejné WC "Zajícův převis" (pod hradem)


V provozu od 1. května do 30. září
Pondělí - pátek 14:30 - 19:00 hod.
Sobota - neděle 12:00 - 19:00 hod.
Tel.: +420 602 104 245

Veřejné WC u Splitu


V provozu od 1. května do 30. září
Sobota - neděle 9.30 - 17.30 hod.
Tel.: +420 474 33 44 83

Přívoz s pramicí "Vorvaň"


V provozu od 1. května do 30. září
Sobota - neděle 14 - 17 hod.
Tel.: +420 474 33 44 83
Všechny důležité kontakty naleznete zde.

Poslední fotogalerie

Narozeniny Maxipsa Fíka 2014


Narozeniny Maxipsa Fíka 2014 Narozeniny Maxipsa Fíka 2014 Narozeniny Maxipsa Fíka 2014 Narozeniny Maxipsa Fíka 2014

United Colors of Kadaň 2013


United Colors of Kadaň 2013 United Colors of Kadaň 2013 United Colors of Kadaň 2013 United Colors of Kadaň 2013
Provozovatel: Městský úřad Kadaň | Vedoucí projektu a tvorba stránek © 2012 - 2024 Color 3P KADAŇ